تماس با ما +989171858898

بستن (x)
close
Menu

Google Maps اشتراک‌گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی را در اندروید، iOS به ارمغان می‌آورد: در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی آمده است

Google Maps اشتراک‌گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی را در اندروید، iOS به ارمغان می‌آورد: در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی آمده است

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مانند WhatsApp ، Signal و سایرین مدت‌هاست که گزینه‌ای برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما با مخاطبین شما دارند. این یک راه سریع است که به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید که کجا هستید یا موقعیت مکانی زنده خود را برای آنها ارسال کنید تا به آنها کمک کنید تا در مسیریابی حرکت کنند. اکنون، Google همچنین اشتراک‌گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی را به صورت بومی در برنامه Maps در اندروید ، iOS و رایانه شخصی ارائه می‌کند. کاربران گوگل می توانند مکان زنده خود را از طریق گزینه اشتراک گذاری موقعیت مکانی در Maps با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

با ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در Google Maps ، می‌توانید انتخاب کنید چه کسی و برای چه مدت می‌تواند به جزئیات مکان شما دسترسی داشته باشد. همچنین چند افزودنی جالب به اشتراک‌گذاری مکان زنده معمولی در برنامه‌های پیام‌رسان وجود دارد. به عنوان مثال، با Google Maps Location Sharing، افرادی که موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک می گذارید نیز می توانند انرژی باتری دستگاه شما و اینکه آیا در حال شارژ شدن است را مشاهده کنند. و همچنین می توانید در صورت حرکت به مقصدی، زمان تخمینی رسیدن خود را به اشتراک بگذارید.

با توجه به صفحه پشتیبانی گوگل در اشتراک گذاری موقعیت مکانی، این ویژگی زمانی که سابقه موقعیت مکانی در Maps خاموش است نیز کار می کند. این ویژگی در اندروید و iOS تقریباً به همین صورت عمل می کند. برای شروع به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود، به برنامه Google Maps در دستگاه Android، iPhone یا iPad خود بروید، روی نماد نمایه در بالا سمت راست ضربه بزنید و Location Sharing را انتخاب کنید. سپس گزینه ای برای انتخاب مدت زمانی که می خواهید موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید (شما می توانید انتخاب کنید که مکان شما حداکثر تا یک روز کامل به اشتراک گذاشته شود، یا اشتراک گذاری آن را تا زمانی که اشتراک گذاری موقعیت مکانی را خاموش نکنید)، به همراه فهرستی از Google دریافت خواهید کرد. مخاطبینی که می توانید موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک بگذارید. می توانید روی نمایه یک مخاطب ضربه بزنید و اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

 

0 نظرات

نظرات شما ...
close