همیشه در موقع خرید قطعات الکترونیک برای همه ما این سوال پیش می آید  که این کالایی که میخرم را با گارانتی بخرم با بدون گارانتی؟!

اصلا این پولی که بابت گارانتی پرداخت میکنم فایده ای هم دارد؟

اولین چیزی که باید بدانیم شرایط گارانتی است

شرایط گارانتی کالا های مختلف با هم تفوت دارند ولی برای تبلت ها و گوشی های موبایل شرایط یکسانی برای شرکت های مختلف وجود دارد.

شرایط ابطال گارانتی معمولا در پشت کارت گارانتی قید شده است

و معمولا به صورت زیر است : 

1. شامل صدمات و ضایعات ناشی از ضربه ، سقوط ، حمل ونقل ، تماس یا نفوذ آب و مواد شیمیایی ، آتش و حرارت زیاد ، گرد و غبار شدید ، نوسانات برق ، رعد و برق و حوادث طبیعی

2. در مرور زمان ، استهلاک تدریجی محصول از قبیل سایش و رنگ رفتگی

3. استفاده اشتباه از دستگاه یا مواردی خارج از سازگاری و استانداردهای تعیین شده برای دستگاه یا عمل نکردن به نکات ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه

و باطری که معمولا مدت زمان کمتری شامل گارانتی می شود

و در کل مواردی که سهل انگاری شخص در خرابی دخیل باشد شامل گارانتی نیستند

خرید یک محصول بدون گارانتی عواقب زیادی می تواند داشته باشد به خصوص که قطعات تبلت وگوشی های موبایل  به شدت گران شده اند و جایگزین کرده آن قطعه می تواند هزینه های زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

خرابی برد و خاموش شدت دستگاه و هر خرابی که محیط در آن دخیل نباشد شامل گارانتی می شود و شرکت گارانتی کننده موظف است که دستگاه را تعمیر تماید و در صورت تعمر نشدن آن با یک دستگاه نو تعویض کند و یا مبلغ دستگاه را بپردازد.

بهترین کار این است که قبل از هر چیز از اعتبار گارانتی مطمئن شویم.آیا شرکتی که کالا را گارانتی کرده معتبر است؟

 

اتحادیه صنف فن آوران رایانه لیستی از شرکت های گارانتی کننده را معرفی کرده و هر کدام از این شرکت ها برای گرفتم مجوز گارانتی نیاز به یک سری امکانات و تجهیزات می باشند.و شرکت ها پس از طی مراحلی این مجوزات را گرفته اند.

و تعهداتی که شرکت ها می بایست در قبال قطعات و دستگاه ها بدهند توسط اتحادیه و سازمان حمایت از مصرف کننده وصنایع معادن تصویب شده است.

اگر وارد کننده هستید می توانید از این لینک برای دیدن مراحل گرفتن مجوز ها اقدام کنید

برای دیدن لیست شرکت های دارای مجوز گارانتی و خدمات تعمیر کالا های این صنف اینجا را کلیک کنید